Išparduotasis 15-tasis Splash’as 2012, meine Damen und Herren!

Net dviejų mėnesių prireikė, kad susivirškintų šių metų Splasho gimtadienis. WOW. Ir laiko turėjau pakankamai, kad papasakočiau krūvą įspūdžių, ir noro, bet niekaip nepavyko. Nebuvo dar susidėlioję viskas į savo vietas. O šįryt atsikėliau ir supratau, kad JAU!

DSCF6448

Kelelis festo link nedulkėjo, mat kuo arčiau buvo Gräfenhainichenas, miestelis kuriam priskiriamas ir Ferropolis, tuo labiau lijo. Protarpiais net taip gausiai, kad sunku matyt, kur važiuot, tad ir Vokietijos greitkeliuose porą kartų teko šliaužti sraigės greičiu (Splashan judėjau iš Vokietijos pietų, ne iš Lietuvos). Kad ir koks ten oras, kažkaip dėl jo mažiausiai sukau galvą. Visada ten ir palyja, ir saulė pakaitina. Visada išgyvenam ir visada būna nesveikai linksma, tad nervintis dėl tokių smulkmenų kaip orelis – neverta. Labiausiai tik norėjosi greičiau pamatyti lietuviškąją Splasho šeimyną, kuri davė žinią, kad jau vietoj.

DSCF6453

Man kelionė prasidėjo 6 val. ryto maršrutu Frankfurtas – Mainzas – Frankfurtas – Giessenas – Ferropolis su vokišku repo busiku, tad tik 15:30 val. buvom savo ateinančių penkių dienų namuose. Man ir mano kolegai reikėtų mažiau nervintis organizuojant autobusą į Splashą, nes kai pamačiau, kaip mano kolega vokietis jau daugelį metų organizuoja ne vieną, ne du ir NE TRIS (!!) autobusus į festivalį iš skirtingų Vokietijos pusių bei kiek streso tenka jam, mūsų mažos problemėlės, su keletu važiuojančių, atrodo dar mažesnės. 🙂 Susitvarkiau visus formalumus ir pagaliau atsiradau kempinge. Beje, palapinių jau buvo tiek, kiek būdavo antroje penktadienio dienos pusėje. Splashas prasidėjo, yeah!!!!

DSCF6462

DSCF6463

DSCF6484

Beeinant ant rankos užsimest įėjimo juostelės užklupo toks nesvietiškas lietus, kad jei nebūčiau buvus arti preso namuko, bučiau absoliučiai permirkus nuo galvos iki kojų. Praūžė pusvalandį trukusi audra. Smarkus lietus nesustojo nei sekundei, o aš masčiau tik – kas liko iš mano palapinės, kurioj teks miegoti ateinančias keturias naktis. Vis tik, viskas baigėsi labai gerai – viduj nė lašelio. Tad patarimas tik toks, geriau nepagailėt vieną kartą daugiau pinigų ir va, jau 5-erius metus džiaugiuosi vienu geriausių savo pirkinių „eva“ 😉

Judam į koncertinę zoną. Atjudėjom ten apie 23 val. nes po 45 min. SAMOA palapinėje turėjo išlysti pirmasis mūsų lauktas „aktas“ Cro. Labai gerai nusprendė organizatoriai ir veiksmą perkėlė į Aruba sceną (antrą pagal dydį). Žinot, ką pasakysiu – likom apakę. Jau vien dėl žmonių gausos ketvirtadienio koncertuose – chebros tiek, kiek realiai pamatytumei šeštadienį. Kitas dalykėlis – Cro man patiko daug labiau nei tikėjausi, o kolega Alko Degree iki šiandienos švenčia jo vokišką repą. Labai paprastas čiuvelis, besislepiantis po pandos kauke. Kodėl pandos? Gal todėl, kad panda pats krūčiausias gyvūnėlis – juodas, baltas ir dar azijietis 😀 Greitai išpopuliarėjęs, tačiau ne veltui. Turi savo skambesį, sakyč pop-rap (visas jo albumas pavadinimu „Raop“), bet toks kokybiškas. Ayyyyyyy.

DSCF6571

Foto: Jau ketvirtadienį buvo atidaryta Aruba Stage

DSCF6624

DSCF6631

Foto: Cro

Dėkojam Splash! Mag už pilną live video:

Po jo dar nepabėgom atgal, ten pat ir beveik iš karto atėjo Tefla & Jaleel Soundsystem, vokiško repo pionieriai. Pirmiausia, ką išgirdom buvo Splasho himnas, kurį jie šiemet išgimdė iš savo 2000 metų gabalo „Ein Tag am See“ bei prijungė buvusį Buschido back mc MoTrip, Bernd Bass iš grupės Kraftklub, Marsimoto bei Bavarijos band’ą Moop Mama. Toks buvo tas ketvirtadienis. Taip va beprotiškai galingai prasidėjo Splashas penkioliktą kartą.

DSCF6647

Foto: Tefla & Jaleel

DSCF6688

Foto: Penktadienio rytas

Penktadienio rytas kiek apniukęs, bet tik jau ne mums. Vienam linksmam veikėjui nepatrukdė miegot tiesiog ten, kur sėdėjo. Tiksliau kur stovėjo kėdė, matyt 😀 Nuotraukų nedėsiu šitų gal, kam reikėjo, tas matė ir žino, apie ką aš. Žiauriai mėgstu stovyklaut, dėl tokių džiugenybių.

Jau prieš vidurdienį užkepino saulė. Bet taaaaaaip gerai… Panašiai kaip praėjusiais metais. Taip gerai drybsojosi kempinge, kad kokiu pusvalandžiu vėliau nuėjau iki Biergarteno pasiklausyt Demograffics. Spėjau dar šį tą išgirst ir žinau, kad buvo gerai. Check.

DSCF6691

DSCF6690

Foto: Demograffics Biergartene

Demograffics, Splash! Mag premjera:

Į beatbox battle labai norėjau, bet taip ir nebeišsijudinau, bet kolegos buvę ten lipo ant sąžinės – pasirodo, kaip visada, kai tik neprisiruoši, praleidi kažką gero. Pamoka ateičiai ;)) Bet daug vis vien nesigailiu. Metus ar net daugiau nebendravus su tiek daug lietuvių, kartais gera tiesiog leisti laiką kompanijoj. Viskas suderinama.

DSCF6694

Foto: Pragiedrėjus, apturėjom geros saulės dozę ir saldaus miegiuko prieš koncertus

Dienos pirmasis tikslas be Demograffics buvo Lords of the Underground. Man, labai didelei oldschool hip-hop gerbėjai, pasirodymas buvo 100 proc. privalomas. 18:30 – laukiam senukų, o ten išlenda absurdas. Neminėsiu kas, nes nenoriu daryti reklamos, bet buvo visiškas pravalas. Niekas nieko nesuprato, tik po kelių minučių išsiaiškinau, kad Lordsai vėluoja ir pasirodys už valandos. Dar viena žinia – Nas‘as lips nebe ant VULCANO steidžo, o čia pat Aruba, visiškai tuo pačiu metu kaip ir Kool Savas su savo draugais. Trumpa asmeninė panika, nes labai norėjau pamatyt tiek vienus, tiek kitus. Bet abejonės aišku nebuvo, ką pamatysiu, o ką teks praleisti. Iš pradžių sprendimas atrodė nelabai suvokiamas, tačiau pašnekėjus su darbuotojais tapo aiškus. Dėl nerealaus žmonių antplūdžio organizatoriams neliko nieko kito, kaip tik daryti šiuos tu koncertus vienu metu. Tik taip buvo galima paskirstyti žiūrovų srautą. Su Kool Savas populiarumu Vokietijoje tądien galėjo lygiuotis vos keletas atlikėjų. Turbūt panašiai kaip su G&G Sindikatu Lietuvoje (aišku tik daug didesniais mąstais). Bet apie tai šiek tiek vėliau.

DSCF6781

Foto: Veidai išvydus ant scenos Mc Fitti vietoj taip lauktų Lords of the Underground

DSCF6747

Foto: Turėjom valandą laiko iki Lords of the Underground

Pagaliau sulaukėm Pogrindžio Lordų ant pakylos. Irrrrrrrrrrrrrrr prasidėjo…………… su tokiu trenksmu ir toooooookia energija.

DSCF6788

DSCF6814

DSCF6809

DSCF6795

DSCF6827

DSCF6848

Foto: Lords of the Underground

Va toooooookia… ;)… dalinuos kolegos jesusoncourt video, kuris šiais metais pafilmavo būtent Splash Lietuva blogui:

Visas pasirodymas paliko nenupasakojamą įspūdį ir jau atpirko visų metų laukimą. Awesome shii!

Po Lords of the Underground ėjom pas Marsimoto, kuris 14-tame feste buvo kaip Marteria ir su kita programa. Nors Marsimoto ir ten jau buvo išlindęs su savo žaliai apdūmavusiu pasaulėliu, bet tik trumpam. Šį kartą jam pasireikšti buvo skirtas atskiras laikas didžiojoje scenoje. Valanda hipnotizuojančio repo.

DSCF6906

DSCF6891

Foto: Marsimoto

Duodu pilno koncerto video iš ZDF Kultur. Filmuota medžiaga vis vien nesilygiuoja į stovėjimą ten ir klausant kiekvieno garso gyvai čia ir dabar.

DSCF6916

Per Marsi pasirodymą spėjau dar nulėkt pas A$AP Rocky. Neturiu ką gero papasakot, nes nepatiko 🙂 Nieko nesitikėjau iš pat pradžių, tai nieko ir nepamačiau. Emocijų nulis. Nieko neatsimenu, tai turbūt taip ir išsitrynė iš atminties, palikęs tik kelias foto mano kameroj.

DSCF6935

Foto: A$AP Rocky

Likus gal 15 min. iki pusė dvylikos pasiruošėm pozicijas prie ARUBA Stage. Ten kur Geras Gyvenimas, kur mano gyvenimo meilė Nasiras Jonesas aka NAS :D. Jį su grupe kaip tik buvau jau mačius prieš pusantros savaites Frankfurte, tad mažų mažiausiai tikėjausi kažko panašaus. O buvo dar geriau, jei tai įmanoma. Band’as čia buvo kiek didesnis, perkusijos arsenalas, sakyčiau, net dvigubai. Ir programa kiek kitokia. Išgirdom gyvą Nas kūrybos mix‘ą nuo jo senųjų kūrinių, tarp kurių įsipynė net toks gėris kaip „Shoot em up“, iki naujojo albumo „Life Is Good“ hitų.

Nas – Representjesusoncourt pusės:

Nas – One MIC iš mano kameros:

Gyva hip-hop‘o legenda. Man – vienas labiausiai įkvėpiančių atlikėjų. Laukiu ir tikrai sulauksiu kitų pasirodymų. Life is g00d!

DSCF6957

DSCF6958

DSCF6978

DSCF6984

DSCF6989

DSCF6994

DSCF6974

DSCF7047

DSCF7018

DSCF7004

Foto: NAS with Live Band

Srauto paskirstymas pavyko puikiai, kad ir kiek kartų matytas Kool Savas – vis vien gaila, jog teko praleisti. Po Nas‘o praėjom pro Vulcano sceną, ten vis dar valdė Vokietijos repo karalius. Neįsivaizduojamo dydžio minią. Jau pas Nas‘ą žmonių buvo tiek, kiek niekad prie tos scenos, bet Vulcanas spjaudėsi ugnimi. Užtaikėm ant „Techno Pilot“. Minia šokinėjo, o aš išsiaiškinau kiaulystės dėsnį. Nesvarbu net jei ir S.A.V. būtų apkeistas su Amerikos repo karaliumi Nas‘u, vis vien publikos srautas prie vienos ir kitos scenos būtų buvęs toks pat. Bandos jausmas, daugiau nieko – bet kokį gerą atlikėją pastatyk ant pagrindinės scenos penktadienį apie vidurnaktį ir jis turės galimybę būti pagarbintas tūkstantinės minios. Na, šį kartą renginio organizatoriai tą garbę eilinį kartą suteikė savo tėvynainiui. Ir tegul – mes gavom progą išgirsti ir pamatyti Nas‘ą iš arčiau ir savotiškai „intyMIAU“. 😉

Tądien turėjęs atkeliauti vokietis MoTrip taip ir nepasirodė, nes susirgo. Bet dėl jo nebuvo gaila, kaip pavyzdžiui dėl su Statik Selektah atvykti turėjusio storuliuko Action Bronson. Ne pirmas kartas, kada jis atšaukė savo pasirodymą Vokietijoje. Girdėjau gandų, kad vokietukai jau papyko ant Jojo ir nepirks albumo 😉 Wotshaut, Bronsolini, Vokietijos vartotojų rinka didelė!

Pilnas Kool Savas & Friends LIVE iš ZDF Kultur kameros:

……. laukite tęsinio 😉

presented by Splash! Lietuva

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s